SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN fullguzelsozler@hotmail.com ADRESİNE MAİL ATABİLİRSİNİZ

Azer Bülbülün Hayatı, Azer Bülbül Hayatı Azer Bülbül Kimdir

1969 'da Kars Akyaka 'da (Arpaçay) dünyaya geldi Azer Bülbül.Gerçek adı Sübutay Kesgin'dir. 

Daha sonra ailesi ile birlikte Almanya'ya yerleşti.Müzik yaşantısına "Garip Yolcu" albümü ile başlayan Azer Bülbül daha sonra Halk Müziği – Arabesk tarzında "Yalan Olur" , "Ben Sana Vurgunum" , "Fırat" gibi albümleri ile müzik yaşantısına devam ederken asıl patlamayı 1996 yılında çıkardığı "Ben Babayım" adlı albümü ile yapdı. Bu albümde yer alan "Yaralandınmı Ey Can " , "Dokunmayın Çok Fenayım " ve "Her An Herşey Olabilir" adlı parçaları ile büyük ses getirmiş ve sesini milyonlara sevdirmişdi. 

Bazıları için "tek kasetlik ünlüydü" ve belkide "zamanla kaybolanlardan olacaktı". 

Ancak Azer Bülbül "Ağıt","Zordayım" ve "Kör Kurşun" ile ardı ardına tek kelime ile "Klasik" olacak albümlere imza atıyor ve adını müzik dünyasına "Altın Harflerle" yazdırıyordu.
Artık Azer Bülbül milyonlarca hayranı olan , muhteşem sesiyle ,kendine has hareketleri ile Arabesk müzikte "Baba" lakaplı ender sanatçılardan birisi olmuşdu. 

Daha sonra Azer Bülbül "Yalan Sevgiler" , "Başımda Bela Var" , "Bana Düştü" ve "Ateş Düştüğü Yeri Yakar" albümleri ile yeri doldurulamaz bir sanatçı olduğunu kanıtlıyor hayran kitlesi sınırları zorluyordu.Hatta artık en eski albümleri bile tozlu raflardan inip "Seçmeler" adı altında yeniden piyasaya giriyor "Üzülmedim ki" şarkısı yıllar sonra dillerde dolanıyordu.Azer Bülbül hayatını kaybetti. Türkiye'nin yakından tanıdığı isim Azer Bülbül, Antalya'daki bir otelde ölü bulundu. Azer Bülbül'ün ölüm haberleri sevenlerine soğuk duş etkisi yarattı. Bülbül, Antalya'daki bir gece kulübünde çalışıyor ve kalmak için bir oteli kullanıyordu. Şarkı söylerken titremeleriyle bilinen Azer Bülbül, ölümü ile internet dünyasını da ayağa kaldırdı. Azer Bülbül'ün ölüm haberi sosyal medyada günün konusu oluverdi. 

Antalya'nın Güllük Caddesi'nde faaliyet gösteren bir gece kulübünde her gece 00.30-02.00 saatleri arasında sahne alan ve programı 10 Ocak'ta bitecek olan Azer Bülbül, kent merkezindeki bir otelde kalıyordu. Edinilen bilgiye göre dün geceki programının ardından sabaha karşı otele dönen ünlü sanatçı, bugün akşam saatlerinde kendisini arayan menajerinin telefonlarına cevap vermedi. Defalarca aramasına rağmen Bülbül'ün cevap vermemesi üzerine otele giden menajeri, ünlü sanatçıyı yatağında hareketsiz halde buldu. 

Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri 43 yaşındaki sanatçının hayatını kaybettiğini belirledi. Otelde cumhuriyet savcısı ve polisin yaptığı incelemenin ardından Azer Bülbül'ün cenazesi, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kalp krizinden ölmüş olabileceği tahmin edilen Bülbül'ün kesin ölüm nedeni otopsi sonucunda netleşecek. 
ÖLMEDEN ÖNCEKİ ÇIKARDIĞI ALBÜMÜ :(

Tags:Azer Bülbülün Hayatı, Azer Bülbül Hayatı Azer Bülbül Kimdir, Azer Bülbül Vefat Etti, Azer Bülbül Biyografisi, Azer Bülbül Resimleri, Azer Bülbül Albümleri, Azer Bülbül Neden Nerede Öldü, Azer Bülbül Saat Kaçda Öldü, Azer Bülbül Öldü Mü Ölmedi Mi

0 yorum: