SİTEMİZE REKLAM VERMEK İÇİN fullguzelsozler@hotmail.com ADRESİNE MAİL ATABİLİRSİNİZ

MHP Sözleri, MHP Yazıları

Hepiniz Birer Türk Bayrağı'sınız. Bayragi lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.

Bölünme Kabil Etmez, Kutsal bir bütün halinde Büyük Türkiye'yi Yeniden insa edeceğiz ...

Emirlere mutlak itaat lâzımdır. Laubali, gevşek, disiplinsiz, metotsuz kimselerle dâvamız yürümez. Her şeyde örnek olmak lâzımdır.

Millî kalkınmamızı gerçekleştirmek, her Türk ferdini hür yapabilmek için Türk Milletini Yeniden kurmak zorundayız.Vatandaşlarımız arasında parti, mezhep, irk ve Bölge farkı gözetmeksizin karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan Bağlar dokuyacağız.

Başarı için muntazam plânlı Çalışma yapmak lâzımdır. Son nefesimizi verinceye Kadar çalışacağız.

Cesaret, yüreklilik, atılganlık olmayan hicbir dâva Basariya ulaşamaz.

Alınan görevleri yapmak ve yapıldığını Takip etmek lâzımdır. Millet hayatında Başarı devamlılığa bağlıdır.

Kendinizi küçük görmeyiniz. Sizler büyük boy kuvvetsiniz. Vazifenizi hicbir zaman unutmayınız. KUVVET birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır.

Komünist sistemlerde Halkin esaret altında oluşunun sebebi bir mülk sahibi Şu olamamasıdır.
Hürriyetin tek garantisi mülkiyettir.

Bizim savunduğumuz Dokuz Işık'çı sistemin hedefi Türk Milletinin her ferdini mülk sahibi Şu yapmaktır.

İnsanlık âleminin en şerefli bir Ailesi Türk Milletidir. Dokuz Işık demek, Türk Ülküsü Demektir.

Türk töresi, Türk ülküsünün ayrılmaz parçasıdır.

Ülküsüz insan çamurdan farkı olmayan bir varlıktır.

İslâmiyeti ele alıp Türklüğü inkâr etmek ihanettir. Bunun tersi de Ayni derecede gaflet ve ihanettir.

Türkün en onemli Vasfi teşkilâtçılığıdır.

Cep telefonları, yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye, aşağılanmaya ASLA müsaade, müsamaha etmezler.

Ahlâkçılık anlayışımız, Türk Ahlâkı ve Müslümanlık inancından meydana gelmiştir.

Türk töresinin bir Diğer Sarti da haddini bilmektir. Haddim bilmek ... Ne kendinizi dev aynasında göreceksiniz. Herkese yukarıdan bakacaksınız, ne de kendinizi aşağıdan göreceksiniz, aşağıdan bakacaksınız.

Türk Töresinin bir Sarti da Yüksek Vazife duygusudur. Vazifeyi onu ne pahasına olursa olsun yapmaktır. Diğer bir Sart, toplum uğrunda onun Çeşit fedakârlığı yapmaktır. Millete Hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattir. Vazgeçmektir. Kişiler kendilerini millet için feda ederler. Türk Milleti'nin büyüklüğü Boyle yükselecektir. Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz. Türk Töresinin en onemli bir gereği de Sır saklamaktır. Sır saklamak ...

Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden Daha Üstün bir fikirle karsı çıkılır. Karşı Fikir Kaba kuvvetle ezilemez

Türklük bedenimiz, İslâmiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.

Fikir, iman, Ülkü ASKİ ... İnsanları Güçlü yapan bunlardır.

Türkçüler Gunu olan 3 Mayıs (1944) büsbütün Ayri bir düşüncenin sonucudur. İç düşman olan, kilik değiştirerek milletin icine giren ve hükümetin gafletinden yararlanan komünizme karsı Türkçü gençlerin bir uyarma yürüyüşüdür.

Milletler Yabancı kuvvetlerin orduları ve Diğer Maddi güçleri tarafından yok edilmeden önce, Manevi ve Fikir güçleri tarafından esaret Atina alınırlar. Boyle bir toplumun esir ve yok olmasi kesin hale gelir.

Türk Devletinin Yenilmez, zinde hayat Gücü ve Türk Milletinin teminatı ve istikbali gençliktir.

Türk aydınları için Batı'nın sığınması olmak bir ideal bir olarak benimsenmiştir. Milletimiz için bundan Korkunç felaket düşünülemez. "

Davalarımızın çözümü kendimize dönmek, Sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek ve geceli Gündüzlü çalışmaya girişmekle mümkündür.

Gençliğimizi büyük boy bir savas beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karsı büyük boy bir savaş.

Ülkücüler, insanlık alemi Içinde ne Uşak olmayı, ne de başkalarını Uşak olarak kullanmayı Kabil etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır.
Tags:mhp sözleri, mhp ülkücü sözleri, mhp sözü, mhp türküleri, mhp yazıları, mhp msn nickleri, mhp facebook sözleri, mhp msn sözleri

0 yorum: